Otázky a odpovědi

Jak provést instalaci?

Kompletní servis (dodávka, instalace, nastavení) je zajištěn správcem na telefonu 775282789. Uživatelé si mohou sami sehnat a zakoupit vlastní HW po dopředné konzultaci se správcem sítě. Přístup bude poté přidělen správcem. Takový uživatel si pak vyřídí sám potřebné dokumenty u starosty obce.

Jak se přihlásit?

Je nutné sepsat smlouvu na obecním úřadu. Následně kontaktujete správce sítě. Kontakt dostanete při podpisu smlouvy nebo jej najdete na těchto stránkách.

Kdo může být členem?

Klientem komunitní sítě se může stát každý občan žijící v obci Velký Týnec, Čechovice nebo Vsisko. Anebo občan vlastnící zde nemovitost, případně osoba, která v těchto obcích podniká.

Kdo pomůže když potřebuji?

Email: schneider@velkytynec.cz, mobil: 775 282 789, 602 585 789  od po – pa 8:00hod – 18:00hod nebo nonstop záznamník pro hlášení poruch je

587571432

Jaké omezení se používají uvnitř sít
Dále filtrujeme veškerý odchozí provoz na portu 25. (Obvykle se jedná o odchozí poštu z klientkých programů jako je Outlook a podobně). Je to z důvodu   SPAMu
Pokud by někdo tyto porty k něčemu potřeboval, nechť kontaktuje admina na schneider@velkytynec.cz.

Jak mám nastavit server odchozí pošty?

Port 25 pro jednoduché nezabezpečené spojení s poštovním serverem je v síti zakázán. Je nutné použít jen zabezpečené spojení Vašeho poskytovatele emailové schránky. Většinou návod najdete na webu poskytovatele emailové služby. Např. schránky na SEZNAM.CZ a CENTRUM.CZ  a GOOGLE.COM apod.