• Koncová optická zařízení

    V dnešním článku si popíšeme zařízení, která dlouhodobě používáme jako koncová uklientů naší sítě.

    Jedná se o kompaktní zařízení ALL IN ONE. Tedy pod zařízením je schovaná kazeta pro rezervu optického vlákna. Součástí zařízení je dále např WIFI nebo i telefonní přípojka či USB.

    Začneme základní 100mbit brannou.  Jedná se základní variantu, kde pro přívod je zvolen klasický SM WDM optický kabel (single mode, jedním vláknem tam i zpět). Na výstupu je 4x100M LAN port. Zařízení je nastavené jako router a každý port je zvlášť vhodný promanagement. Cena základní jednotky je 2300Kč s DPH. Jednotka je vhodná pro umístění na půdu,do sklepa, za televizor v obývacím pokoji, na chodbu apod., vše poblíž zásuvky na 230V .

    Základní charakteristika:

    Domácí brána s 4x 10/100Base-TX, 1x 100BASE-FX WDM uplink (BiDi) s integrovanou kazetou na vlákno
    SM/SC/20KM/19.0dB/Tx:1310nm Rx:1550nm

    Vlastnosti:
    • Splňuje IEEE 802.3 10Base-T & 802.3u 100Base-TX/FX Standard, IEEE 802.1p QoS, IEEE 802.1q VLAN, IEEE 802.3x
    • DHCP klient & server
    • DNS klient
    • PPPoE klient
    • Hybridní mód NAT a Bridge
    • IGMP Snooping
    • Q-in-Q VLAN Tunneling
    • Přepínání Store and Forward
    • Automaticky nastavitelná rychlost 10/100Mbps na TP portech
    • Přenosový mód Full/Half Duplex
    • Automatické přepínání MDI/MDIX na TP portech
    • Velikost tabulky MAC adres: 2k
    • Podpora až 16 VLAN skupin
    • 4 prioritní fronty
    • Management rozhraní: SNMP/Telnet/Web
    • FTP/TFTP firmware upgrade
    • Autokonfigurace
    • Indikace pomocí LED: Power, WAN, Status, Speed, Link
    • Porty: 4x 10/100Base-T (RJ-45), 1x 100Base-FX (SC/PC)
    • Rozměry: 210x147x50 mm (DxŠxV)

    FWR2105-N

    FWR-2105W2B(SM-20)-WF-NZ této brány pak vychází její další mutace s WIFI anebo s telefonem

    FWR2105

    FWR-2105

     

     

     

     

     

     

     

     

    Jako druhou možnost, kterou mají naši klienti je volba gigabitové brány INTENO FG500.

    FG500

    INTENO FG500

    jedná se o dokonalý optický router. Vespod je opět zásobník na rezervu optického vlákna. Opět SM WDM přívod. 4x 1G LAN, 2x přípojka na telefon s podporou SIP, a WIFI 802.11 bgn. Brána jede za podpory OS Linux. Je široce nastavitelná. Každý port je individuálně nastavitelný. Podpouje i IPv6, DLNA. USB na bráně může být konfugurováno – 1. z vašeho USB disku uděláte síťový nebo 2. z Vaší USB tiskárny uděláte síťovou tiskárnu. Zařízení má odpojitelné antény.

     

     

    Charakteristika výrobku:

    • GE L3 brána s NAT/firewall
    • WAN port: fixní dvourychlostní optický port 1x 100/1000Base-BX WDM port pro SM, TX 1310nm/RX 1550nm, SC konektor
    • LAN porty: 4x 10/100/1000M RJ-45
    • Wi-Fi přístupový bod 802.11b/g/n
    • 2x USB (print server, external storage)
    • SIP VoIP klient, 2x FXS RJ-11
    • Podpora IPv4 a IPv6
    • Módy router / bridge / mixed
    • Funkce VLAN 802.1q
    • IGMP Snooping
    • Rate-Limiting
    • QoS
    • Součástí FG500 je optická vana pro zakončení opt. vlákna s možností použití CATV přijímače CATV101

    Cena této brányje 4500Kč s DPH.

     

Comments are closed.